NOWELIZACJA W SPRAWIE USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 2011R. O OPIECE NAD DZIEĆMI W WIEKU DO LAT 3.

 Szanowni Państwo,

Zarząd I Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych podjął decyzję o przeprowadzeniu na terenie całej Polski konsultacji w sprawie nowelizacji ustawy z dnia 4 lutego 2011r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, które skierowane są do przedstawicieli instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 (żłobki, kluby dziecięce, instytucje dziennych opiekunów), do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialnych za nadzór, środowisk naukowych oraz innych stron zainteresowanych tym procesem.

Informacja o planowanych konsultacjach została przekazana do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i spotkała się w akceptacją.

Celem konsultacji jest właściwe rozpoznanie potrzeb i interesów poszczególnych środowisk oraz przeanalizowanie, z różnych perspektyw, obszarów tematycznych, które wymagają zmian.

Konsultacje będą prowadzone w okresie 02.07.2020 r. – 20.08.2020 r., natomiast szczegółowy raport z wynikami konsultacji zostanie opublikowany podczas III edycji Ogólnopolskiej Konferencji ,,Żłobki i Kluby Dziecięce 2020’’ w dn. 17 września 2020r. w Pułtusku, a następnie przekazany do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w celu podjęcia dalszych prac.

Uwagi do aktualnie obowiązującej ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 prosimy kierować wyłącznie za pośrednictwem formularza.

Formularz z uwagami prosimy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 20 sierpnia 2020 r .

W przypadku pytań uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt.

Z wyrazami szacunku,

Robert Wilczek

Prezes Zarządu

I Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych

Formularz Nowelizacji.pdf

Pismo przewodnie.pdf