OFERTA DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO – Kontrola wykorzystania dotacji oświatowych.

OFERTA DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO – Kontrola wykorzystania dotacji oświatowych.

 

Cel, na jaki przekazywane są dotacje oświatowe, został określony w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych – beneficjentem zawsze powinno być dziecko, uczeń, słuchacz.

Niejednorodne orzecznictwo sądowe, orzecznictwo regionalnych izb obrachunkowych, kolejne nowelizacje ustawy o systemie oświaty oraz ustawa o finansowaniu zadań oświatowych obowiązująca od 1 stycznia 2018 r., dają możliwość swobodnej interpretacji przepisów w zakresie prawidłowego kwalifikowania wydatków rozliczonych z dotacji.
Bez wsparcia osób mających doświadczenie, praktyczną wiedzę w zakresie kontroli
i wykorzystania dotacji ryzyko popełniania błędów może być bardzo duże.

Każda placówka, która otrzymała dotację oświatową, zobowiązana jest do szczegółowego rozliczenia dotacji. Wydatki ujęte w rozliczeniu powinny wskazywać na ich zgodność
z celami, na jakie przekazano dotację, a rozliczenie powinno zostać sporządzone zgodnie
z uchwałą prawa miejscowego (rady gminy, powiatu) regulująca tryb udzielania, rozliczania
i kontroli dotacji oświatowej.

Akademia Oświaty sprawi, że kwalifikowanie wydatków i kontrola dotacji oświatowej
nie będą sprawiały problemów oraz obaw przed prawidłowym odczytywaniem przepisów. Pomożemy prawidłowo przeprowadzić kontrolę, przygotujemy protokół oraz wnioski pokontrolne i zalecenia.

Każda placówka oświatowa, która otrzymuje z budżetu samorządu terytorialnego dotację oświatową, podlega kontroli prawidłowości jej pobrania i wykorzystania. Kontrola może obejmować 5 lat wstecz.

Akademia Oświaty posiada niezbędne uprawnienia oraz kwalifikacje w zakresie oceny prawidłowości wykorzystania dotacji i przeprowadzania kontroli. Przede wszystkim posiadamy praktyczną, wieloletnią wiedzę pozwalającą na skuteczną pomoc w przypadku kontroli oraz
w sytuacjach ewentualnego stwierdzenia nieprawidłowości.

Doradztwo oraz kontrolę prowadzi Agnieszka Pessel – Dyrektor Akademii Oświaty,
Ekspert Wiedzy i Praktyki, Portalu Oświatowego, Szkoleniowiec, ekspert ds. analizy i kontroli finansowej urzędu miasta. Na zlecenie gmin i powiatów przeprowadza kontrole prawidłowości wykorzystania dotacji oświatowych. W ramach codziennych obowiązków przeprowadza kontrole w komórkach organizacyjnych urzędu miejskiego, gminnych samorządowych jednostkach organizacyjnych, jednostkach niezaliczanych do sektora finansów publicznych. Zakres tych kontroli obejmuje wykorzystanie środków finansowych przekazanych z budżetu Gminy, w tym dotacji oświatowych.

 

 

Zapraszamy do współpracy. Szczegółowe informacje pod numerem 507 442 085 lub adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.